برگزاری مراسم 41 مین سالروز تاسیس سازمان خبات

بە مناسبت 5 شهریور 41مین سالروز تاسیس سازمان خبات کوردستان ایران، از طریق آنلاین و در برنامە زووم،مراسمی با شکوە با حضور دبیر کل،مسئولان،کادر واعضا و پیشمرگه های سازمان وهمچنین دوستان و نماینده های بخشی از حزب های سیاسی،در بعد از ظهر روز ۶ شهریور ۱۴۰۰ برابر با ۲٨ آگوست ۲۰۲۱ میلادی برگزار شد.

بعد از خوشامد گویی به میهمانان و آغاز مراسم و یک دقیقه سکوت بە نشانە احترام بە روح پاک شهیدان گلگون کفن میهن و سازمان خبات،از جناب کاک بابه شیخ حسینی دبیر کل سازمان خبات خواسته شد که پیام تبریک دبیر کل به مناسبت ۴۱مین سالروز تاسیس سازمان خبات را تقدیم حضار بنماید.

جناب کاک بابه شیخ ضمن تبریک این یادبود از اعضا و پیشمرگه های سازمان خبات و همیهنان کوردستان و همچنین از خانواده شهیدان و زندانیان سیاسی اعلام کردند که:سازمان خبات مثل همیشه در سنگر مبارزه و فداکاری در برابر غارتگران و ستمگران و دیکتاتورها بودە و خواهد ماند. در بحثی مختصر فلسفه و هدف و دلیل تاسیس سازمان خبات را توضیح دادند و اعلام کردند که اعلام موجودیت  سازمان خبات در وضعیتی بود که خمینی فرمان جهاد و جنگ بر علیه ملت کورد را صادر کرد. کوردستان در معرض حمله و یورش پاسداران و نیروهای مسلح تازه به قدرت رسیده بود. در این،حالت یکی از دلایل تاسیس سازمان خبات با هدف روبرو شدن با ظلم و دیکتاتوری بود.

سازمان خبات در میان مردم و با همکاری چند شخصیت و مبارز ملت کورد و رهبری جناب ماموستا سید جلال حسینی  تاسیس شد.  سازمان خبات در داخل کوردستان با تکیه به مردم و فکروباور میهنی و دوری از اندیشەهای بیگانه  تاسیس شد. سازمان خبات کوردستان ایران صاحب روند و برنامه ای ملی و میهنی میباشد و از همان ابتدای تاسیسش این راهش بود و حتی چند سالی که تحت نام سازمان خبات ملی و اسلامی کوردستان ایران مبارزه کرد و به ویژه در سالهای بعد که بعنوان سازمان خبات کوردستان ایران به مبارزه ادامه داده و در وظیفه مقدس انقلاب و مبارزه در راه بدست آمدن حقوق همه اقشار  کوردستان دریغ ننمودە است.

سازمان خبات برای همصدایی و کار مشترک و درک همگانی و اتحاد عقیدتی و ازبین بردن سیاست تحمیل اجباری و تصرف حکومت  و قدرت به دست قشر و فکری مشخص تلاش میکند.   روند ملی و میهنی روندی امروزیست و سد راه کسانیست که خواهان بوجود آوردن و گسترش اختلافات مذهبی و آیینی، قشری، جنسیتی میباشند.

دبیر کل سازمان خبات در قسمتی دیگر از پیامش اعلام کردند:کارو فعالیت دلسوزانه و صداقت سیاست  سازمان خبات در مدت۴۱سال و چشم پوشی از منفعت سازمان در راه منفعت و برد ملی و میهنی آشکار کننده این حقیقت است که سازمان خبات صاحب برنامه و پرنسیبی درست برای خدمت به مردم کوردستان و رسیدن بە آزادی و موفقیت جامعه کوردی تاسیس شد.

مبارزه ای پاک و موضع گیری و سیاستی درست و تعیین مرزبندیهای در میان مبارز و ضد مبارز و در رابطه اش با دشمن و برنامه ریزی استراتژیک و اساسی در کار مبارزه از شناسه های سازمان خبات کوردستان ایران میباشد.هیچ کشور بیگانه ای نتوانسته تاثیری در سیاست و مبارزه سازمان خبات داشته باشد و در ۵ شهریور سال ۱۹٨۰ میلادی تا به کنون هیچ دشمنی نتوانسته از سازمان خبات برای ضرر رساندن به موسسات و احزاب دیگر استفاده کند.

گفتگو و نشست با رژیم را خط قرمز میدانیم . این قانون برگرفته از فلسفه و اساس مبارزه ودر نتیجه سیاست و تصمیم دشمن  برای ویران کردن کوردستان و از بین بردن ملت کورد و به شکلی فراگیر تر برای نابودی ایران به طور کلی و تدریجی مرحله به مرحله مردم ایران می باشد.

بخش پایانی پیام جناب کاک بابه شیخ حسینی مختص به وضعیت حال ایران و کوردستان و اغاز به کار آخوند رئیسی بود. ایشان در سخنانشان اعلام کردند که:آخوند رئیسی یکی از آخوندهای نزدیک و همکار خامنەای رهبر ایران است که با برگزیدنش به عنوان رئیس جمهور سه قوە حکومت ادغام شدە و تمام ساختار ارگانهای  اجرای و تصویب قانون وقضایی در دست مهره های خامنه ای میباشد،گناهگاران و جلادان قتل عام کردن زندانیان سیاسی و مبارزین مجاهدین و مبارزین کورد،اکنون اهرم های حکومت را در تحت کنترل دارند و همه،  زیر دستان خامنه ای و مجتبی پسرش میباشند. به یکپارچه شدن سه قوە حکومت،وضعیت در ایران بدتر میشود و مردم بیشتر از گذشته در معرض حمله و سرکوب و شکنجه قرار میگیرند واعدام زندانیان سیاسی و مبارزان گشترش می یابد و مراکز امنیتی  برای زیر نظر گرفتن لحظه به لحظه زندگی مردم دستشان باز تر میشود.

در همین ارتباط  دبیر کل اشاره کرد به اینکه:سردمداران کنونی نیز همان راه کثیف که از همان ابتدا خمینی برای حفظ حاکمیت انتخاب کرد، ادامە میدهند  که ،فرمان جهاد خمینی برای مردم کوردستان و فرمان قتل و عام بیشتر از ۳۰۰۰۰ هزار زندانی سیاسی  در سال ۱۳۶۷ از نمونەهای بارز آن هستند.

در این موقعیت سخت و تاریخی مردم ایران با اتحاد و با مبارزه همگانی میتوانند سد آهنین در برابر سرکوب و با اعتراضات سراسری رژیم دیکتاتور آخوندی را ایجاد کنند.

در ادامه صحبت هایشان جناب کاک بابه شیخ اشاره کرد به یکی دیگر از کارهای کثیف سردمداران، عدم جلوگیری از همه گیر شدن ویروس کورونا در ایران و بی تفاوتیشان در برابر مرگ مردم بی گناه میباشد.آخوند ها بیماری کورونارا دلیلی برای سکوت مردم ایران و کاهش اعتراضات قرار دادند.متاسفانه کورونا تا کنون سبب مرگ ۳۰۰ هزار تن از ساکنین ایران شده و سردمداران و بیشتر از همه خامنه ای اهمیتی به حل و وارد کردن واکسن کرونا از کشورهای دیگر نمیدهد.

سیاست خارجی رژیم همچون گذشته با تکیه به تهدید و تفرقه افکنی در کشورهای منطقه وجهان استوار بودە و سرمایه مردم ایران برای تاسیس گروه های تروریستی و صرف ماندن و ادامه دادن فعالیتهایشان خرج کرد و بدون شک در روز ها وماه های آینده با وجود این موسسات قاتل و جنایت کار حاکمیت،شاهد اقدامات تروریستی و دخالت در کار کشورهای منطقه و جنگ افروزی در منطقه میباشیم.

دبیر کل سازمان خبات در پایان صحبتهایشان راجب بە همکاری و ارتباط در میان احزاب سیاسی ادامه دادند و از احزاب سیاسی کوردستان خواستند که همصدایی و همکاریشان نسبت به رژیم دیکتاتور آخوندی و مبارزه برای تعیین حقوق ملت کورد متعهد شوند و اعلام کرد که:این دو گزینە اساسی کە شامل نابودی رژیم آخوندی و رسیدن مردم کورد بە حقوقشان می باشد باید بە محور همکاریمان تبدیل شود. همچنین خواستارم نیرو و احزاب سیاسی کوردستان ایران همچو‌ن سازمان خبات، با همکاری و اتحاد با اپوزسیون رژیم یعنی سازمان مجاهدین خلق ایران و شورای ملی مقاومت ایران  روند نابودی رژیم را  سرعت ببخشند و همچنین برای تاسیس حکومتی سکولار و دمکراتیک در ایران تلاش کنیم.

پیام سازمان مجاهدین خلق ایران از طرف جناب اقای سیف الدین خوانده شد.سازمان مجاهدین خلق در پیامش به کاک بابه شیخ حسینی دبیر کل،مسئولان و اعضا و پیشمرگه های سازمان خبات و تمام مردم کوردستان تبریک گفتند و به مناسبت ۵ شهریور ۱۳۵۹ سلام درود به جناب ماموستا سید جلال حسینی موسس سازمان خبات و روند مقاومت و مبارزه در برابر رژیم ضد انسانی وضد کورد اخوندی میفرستد.

در پیام دوستمان سازمان مجاهدین آمده است: 

دبيركل محترم سازمان خبات كردستان ايران كاك باباشيخ حسيني،

کادرها ، اعضا و پيشمرگان  دلاور خبات،

خواهران و برادران گرامي ،

پنجم شهريور روز بنيانگذاري سازمان خبات کردستان ایران در سال 1359 را با درود به ماموستا سيدجلال حسيني بنيانگذار خبات و مشي ايستادگي بدون تزلزل در برابر رژيم ضدبشري و كرد كش آخوندي، به شما و مردم كردستان ايران تبريك و تهنيت ميگوييم. 

رهبري و اعضا و پيشمرگان خبات چهل سال است بر ضرورت و اصل سرنگوني رژيم آخوندي و بر مرزبندی با دیکتاتوریهاي شاه و شیخ و بقایا و دم و دنبالچه‌های آنها، كه به طور تاريخي لازمة نفي ستم مضاعف از مردم سركوب شدة كردستان ايران مي‌باشد، تأكيد كرده اند. 

سازمان خبات كردستان ايران همچنين با كشيدن خط بطلان بر هرگونه راه حل سازشكارانه ومذاكره جويانه با جلادان حاكم ، اعتقاد استوار خود را به مبارزه براي دمكراسي و آزادي تمام مردم ايران وخودمختاري كردستان ثابت كرده و حامل یک سیاست اصیل و ترقیخواهانه براي مردم كردستان ايران است.

سياست اصولي سازمان خبات در ربع قرن گذشته مبني بر هم‌پیمانی با سازمان مجاهدین خلق و شوراي ملي مقاومت، فرازی تاريخي و درخشان در پیوند با مقاومت سراسری مردم ایران است؛ پيوندي كه حاكي از هوشياري و اصالت خط استراتژيك سازمان شماست و تبليغات سخيف رژيم درباره تجزيه طلبي پيشمرگان و مبارزان كردستان ايران را نقش بر آب مي‌كند.

از سوي ديگر، برادران و خواهران ما در سازمان خبات به روشني مي‌دانند كه خامنه اي با روي كار آوردن رئيسي جلاد قتل عام 67  نشان داد كه رژيم پوسيده‌اش هم در صحنه داخلي و هم در صحنه بين المللي در بن بست كامل است. از اينرو، تنها راه برايش انقباض و تشديد فشار و سركوب در داخل و تشديد تروريسم و صدور بحران و جنگ‌افروزي در خارج از ايران است. 

يكپايه شدن رژيم با رئيسي به عنوان رئيس جمهور رژيم ، بيانگر تغيير دوران عليه رژيم در سطح داخلي و بين المللي است. 

سياست عمدي و ضد انساني استفاده از كرونا به عنوان «فرصت» با كلان تلفات انساني براي جلوگيري از خطر قيام‌ها، گوياي همين بن‌بست درمان‌ناپذير است. چرا كه شرايط عيني از جميع جهات براي سرنگوني رژيم فراهم است و رژيم في‌الواقع در بحران سرنگوني بسر مي‌برد. اعتراض‌ها و اعتصاب‌هاي نفت‌گران و كارگران و ديگر اقشار مردم ايران، قيام‌ها از سيستان و بلوچستان تا خوزستان و اصفهان و كردستان و سراسر ايران با ارتش گرسنگان و بيكاران و مصيبت‌ديدگان كرونا، گوياي آمادگي شرايط عيني است.

قاطعيت در نفي كليت نظام، قاطعيت در پيگيري راه شهداي آزادي و خونخواهي شهيدان و رد هرگونه سازش و فرو رفتن در بازيهاي هزار بار تجربه شده و رد سياست مذاكره با اين رژيم، تنها پاسخ تغيير دوران است. پاسخي كه در ميدان عمل سراسري با كانون‌هاي شورشي و مؤسسان پنجم ارتش آزاديبخش ملي بي‌وقفه پيگيري مي‌شود. 

خواهران و برادران گرامي،

موقعيت كنوني ايجاب ميكند كه  هر چه بيشتر براي به ثمر نشاندن 4 دهه مبارزه بي امان پيشمرگان و رزمندگان آزادي؛ 

براي دادخواهي تمام ستمزدگان و خونخواهي تمام قربانيان نظام منحوس آخوندي در اين چهل سال؛ 

براي بازپس گرفتن حق پايمال شده و غارت شده مردم ايران وهمه مليت هاي آن؛  

براي كولبران مظلومي كه هر روز توسط پاسداران آخوندي به خاك وخون كشيده ميشوند؛ 

بر دامنه و ابعاد تلاش‌ها و مبارزه و مجاهدت خود در برابر رژيم ستمگر بيفزاييم و بناي ديكتاتوري وحشي آخوندي را از بن براندازيم . نبرد مشترك سازمان خبات كردستان ايران و سازمان مجاهدين و شوراي ملي مقاومت ايران در همين راستاست. 

در پيروزي اين نبرد عادلانه براي آزادي ايران و خود مختاري كردستان ايران ترديدي نيست.  

با درود بر شهيدان و پيشمرگان خبات 

سازمان مجاهدين خلق ايران

پیام خانواده شهیدان،از طرف خانم فاطمه تقدیم به حضار شد.در ابتدای پیام  خانواده شهیدان آمده است که:

تاسیس سازمان خبات کوردستان ایران در 5 شهریور 1359 اغاز مبارزە و تلاش ملی و میهنی امید بخش  در جنبش رهایی خواهی ملت سرکوب شدەامان باعث افتخار و امید و انرژی بخش مردم کوردستان است.در ادامه پیام اعلام میکنند که:

اگرچه سازمان خبات از همان ابتدا شکوفا شدنش بسیاری فراز و نشیب پیشرو داشت اما با از خودگذشتگی و کنار نکشیدن رهبران و اعضا و هوادارانش،این سنگ ها تا حدی کنار زدە شد و این رسالتی که بر دوش داشتند آن زمان و اکنون هم بدون وقفه ادامه دارد.

برای رهروان راه سازمان خبات جای سربلندیست که در میدان آگاه سازی مردم و کار سیاسی و تشکیلاتی و فعالیت بی نظیر پیشمرگه ای و انتشارات،نسبت به توانایی و وضعیت بد آن زمان نقشی چشمگیر وموثری داشتند.

پیام مشترک سازمان زنان و جوانان خبات از طرف جناب آقای ماردین زاهدی مسئول سازمان جوانان خبات تقدیم شد.ضمن تبریک سالیاد تاسیس سازمان خبات در پیام سازمان زنان و جوانان آمده است:

بیش از ۴۱ سال و در ۵ شهریور ۱۳۵۹ ه.ش تعدادی از شخصیت ها و ماموستاهای دینی نامی و مبارز کوردستان به رهبری جناب ماموستا سید جلال حسینی سازمان خبات را تاسیس کردند. سازمان خبات از همان آغاز تاسیس بخاطر داشتن رهبری توانا و دانا،پیشمرگه و کادر دلیر و شجاع و از خود گذشته ترس را به دل دشمن انداختند.

پیشمرگ های سازمان خبات در نوشتن تاریخ پر از افتخار سازمان خبات چندین داستان ایستادگی و روبرو شدن با نیروهای رژیم آخوندی و دشمنان کورد وکوردستان را ثبت کردند.در بخشی دیگر پیام جوانان و زنان آمده است:

جوانان وزنان در صفوف سازمان خبات و همیشه در خدمت کردن و گرمی مبارزه،نقش به سزا و موثری داشتند. در ادامه پیشبرد بیشتر سازمان خبات و دیدن عملکرد و توانایی و آمادگی زنان و جوانان،برای فرصت و کار بیشتر، سازمان های اختصاص یافتە ،بە زنان و جوانان تاسیس شد. 

در بخشهای دیگر از مراسم اختصاص داده شد به سرود و شعر و اهنگ از طرف اعضای سازمان خبات.

ڕێکه‌وت: 2021-09-22 09:22:57
به‌شی: ( فعالیت )

سیاسی